KARABÜK İLİ ARI YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ

ANA ARI YETİŞTİRME KURSUMUZ SONA ERDİ
İlimiz Arı Yetiştiricileri Birliği üyelerinin talebi doğrultusuna Merkez Birliğimiz kanalıyla GTHB talkep edilen ANA ARI YRTİŞTİRME kursu 23 Nisan ile 02 Mayıs 2016 tarihleri arasında 42 kursiyerin katılımı ile gerçekleştirildi.
Eğitici olarak GTHB Samsun İl Müdürlüğünde görevli Ziraat Mühendisi Dr.Ali KORKMAZ'ın katıldığı toplantı Karabük Tarım İl Md.lüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi. Öğleden önceleri yapılan kurslardan sonra tüm ilşçelerimiz birer gün ziyaret edilerek arıcılıkla ilgili toplantılar düzenlendi. Arıcılıkla ilgili mevsimsel çalışmalar, hastalık ve zararlıular ve tedavi yöntemlerinin anlatıldığı toplantılara beş ilçemizden 130 civarında arıcımız katıldı.Verimli bir şekilde devam eden kurs ve toplantıların sonunda kapanış konuşması yapan GTHB.Karabük İl Müdürümüz Sn Cemalettin ÇATAKLI kursiyerlerin göstermiş olduğu yoğun ilgilerine karşılık olarak kursa katılanlardan talep edenlere İl Md.lüğü bütçesinden % 50 bedelli olarak ana arı yetiştirme seti (Janter aleti) ve ana yetiştirme kovanı vereceğini söylemiştir. 
Karabükte göreve başladığından beri her zaman arıcılarımızın yanında olan ve yapılan tüm arıcılık projelerine desteklerini esirgemeyen İl mD.rümüz Cemalettin ÇATAKLI'ya ilimiz arıcıları adına teşekkür ediyoruz.
  
1436 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam19
Toplam Ziyaret67186
Üyelik Girişi
AlışSatış
Dolar12.650712.7014
Euro14.269314.3265
Hava Durumu
Saat